תוכנית לימודים

תכנית הלימודים הייחודית ללימודי דוקטורט (PhD) בשפה האנגלית באוניברסיטאות בפולין, בלימודי  Part-Time, באה לתת מענה לסטודנטים בינלאומיים המעוניינים בתואר שלישי בחו"ל, מבלי להעתיק את מקום מגוריהם או לשנות את שגרת חייהם הרגילה; קריירה ומשפחה.

יתרונות תכנית הלימודים – הניסיון וההבנה של בכירי אוניברסיטאות PUEB ו-AMU בבניית תכניות לימוד בינלאומיות, באישור השר להשכלה גבוהה של פולין, תוך הקפדה על כל דרישות לימודי דוקטורט הנהוגים בפולין, אפשר לבנות את התכנית ללימודי דוקטורט, תוך התייחסות לצרכים הספציפיים של לומדים אלו. בראש התכנית עומד הרקטור סגן הרקטור הממונה על היחסים הבינלאומיים של כל אחת מאוניברסיטאות אלו.

 • מנחי הדוקטורט –  פרופסורים בכירים באוניברסיטה, מרביתם לימדו גם במוסדות אקדמיים מובילים במערב אירופה וארצות הברית, ומכהנים כמנהלים וכיועצים בעמדות בכירות בחברות ותאגידים גדולים.
 • פרסום מאמרים בכתבי עת – במהלך הלימודים הלומדים מפרסמים מאמרים העוסקים בעבודת הדוקטורט בכתבי עת שפיטים, בהדרכת והנחיית המנחים.
 • נושאים לדוקטורט – אוניברסיטאות PUEB ו-AMU מציעות מגוון עשיר של תחומים בהם ניתן ללמוד לדוקטורט, ומעמידות לרשות תכנית הדוקטורט הבינלאומית צוות פרופסורים בכיר המשמשים כמנחים אישיים. מגוון זה מאפשר לסטודנטים לבחור בתחום מחקר המעניין אותם.

מבנה תכנית הלימודים – תכנית הלימודים בנויה באופן מודולרי שלב אחרי שלב, חושפת בפני הלומדים כבר בתחילת הלימודים את מסלול הלימודים ואת התחנות אותן יש לעבור לאורך הדרך, על מנת שיוכלו לתכנן את זמנם ולהתקדם בהתאם לצורכיהם בכל אחד משלבי עבודת המחקר וכתיבתה.

מבנה התכנית ושלבי ההתקדמות מוגדרים מראש, כך שלומדים המעוניינים יכולים לסיים את לימודיהם בהצלחה כבר לאחר 3 שנים. תכנית הלימודים מאפשרת פריסה ארוכה יותר ללומדים, שעבורם שילוב לימודים וקריירה דורש קצב התקדמות שונה.

     Your degree on your terms!                               


מנחים אישיים
– חברי הסגל האקדמי הבכיר של אוניברסיטאות AMU ו-PUEB  העומדים בראש התכנית, מלווים את הסטודנטים לאורך מסלול לימודיהם. לרשות התלמידים שבתכנית עומדים עשרות פרופסורים חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטאות, כדי לשמש כמנחים אישיים בהתאם לנושא הדוקטורט.
הקשר בין הסטודנטים למנחים מתחיל מיד לאחר קבלת הצעת המחקר, בהתאם לנושא עבודת הדוקטורט ונמשך לאורך כל מסלול הלימוד באמצעות מפגשים אישיים, דוא”ל, Skype, וכל דרך בה הצדדים מוצאים לנכון לתקשר.

לימודי part time מאפשרים לימודים בהם למרחק הפיזי אין משמעות


סדנאות למידה
– לימודי הדוקטורט כוללים 3 סדנאות, הנערכות אחת לשנה. משכה של כל סדנה שבוע ובה נלמדים באופן מרוכז ואינטנסיבי נושאים הנדרשים להמשך עבודת הדוקטורט, כמו: מחקר, כתיבה, מתודולוגיה, פרסום מאמרים והכנה להגנה על הדוקטורט.

תקופת הסדנאות מהווה הזדמנות מצוינת למפגשים אישיים עם מנחי הדוקטורט. בנוסף, ימים אלו מאפשרים מפגשים עם תלמידים נוספים הלומדים בתכנית, מקומיים וזרים הלומדים בתכניות הבינלאומיות.

מפגשים אלו מאפשרים החלפת רעיונות, סיעור מוחות, העשרת עולם התוכן, ויצירת קשרים עם חברי סגל וסטודנטים, קשרים שיכולים להוביל למחקרים ועסקים בינלאומיים בעתיד.

נושאי הסדנאות:

 • שנה ראשונה:הסדנה עוסקת בנושאים לעבודת PhD:
  יסודות במתודולוגיה של מחקר מדעי, עיצוב ושיטות מחקר, ביצוע מחקר.
 • שנה שנייההסדנה מתמקדת באופן מעמיק במתודולוגיה המחקרית:
  שיטות מחקר איכותיות וכמותיות.
 • שנה שלישית:הסדנה עוסקת בכתיבה אקדמית:
  כתיבת התזה וכתיבת מאמרים לכתבי עת.

השגת יעדים – לתרום תרומה מקורית לעולם המחקר, להשיג את הביטחון ללמד, לפרסם, לייעץ ולהוביל. תכנית לימודי הדוקטורט באוניברסיטאות AMU ו- PUEB עוצבה כדי לאפשר ללומדים את ההישגים הגבוהים ביותר.

Real degrees designed for the real world – Higher Studies