שאלות ותשובות

תנאי הקבלה ללימודי דוקטורט באוניברסיטת PUEB ובאוניברסיטת AMU כוללים:
תואר שני מוכח מאוניברסיטה מוכרת, קורות חיים עדכניים, רשימת פרסומים (במידה ויש), מכתב המלצה המעיד על כישוריהם האקדמיים של המועמדים.

תכנית לימודי הדוקטורט לסטודנטים בינלאומיים באוניברסיטאות PUEB ו- AMUנבנתה מלכתחילה באופן שיאפשר ללומדים לשלב בין לימודים ועבודה. מידת הזמן המוקדשת ללימודים שונה בהתאם לאישיות האדם ומשתנה בהתאם לתקופות השונות בשנה אצל כל לומד ולומד. לדוגמא, תלמידים העובדים במסגרות חינוך (בתי ספר/אקדמיה), סביר להניח שיקדישו זמן רב יותר לעבודת המחקר בחודשי הקיץ.

לימודי Part-Time הם שיטת לימוד בה הלימודים מתבצעים גם באוניברסיטה וגם מרחוק. הסטודנטים משתתפים בסדנאות המתבצעות בחו"ל. בסדנאות נלמדים נושאים מהותיים עבור עבודת הדוקטורט, ומפגשים אינטנסיביים עם המנחים.
בנוסף, עבודת הדוקטורט מתבצעת לאורך כל השנה; מחקר, כתיבה, קריאה, קשר עם המנחה, בזמן המתאים לכל אחד מהלומדים, ופעמים רבות בדרך וירטואלית כמו: Skype, שיחות ועידה וספריה אלקטרונית. שיטת לימוד זו פופולרית כיום בעולם, ומאפשרת לסטודנטים להגשים שאיפות שאינן ניתנות להגשמה בשיטת הלימוד המסורתית.

במסגרת לימודי הדוקטורט לסטודנטים בינלאומיים באוניברסיטת PUEB ואוניברסיטת AMU ניתן לסיים את הלימודים בפרק זמן של 3 שנים לפחות. יחד עם זאת, תכנית הלימודים גמישה, ומאפשרת למעוניינים בכך, לפרוס את הלימודים על פני תקופת זמן ארוכה יותר, עד 7 שנים, תוך הקפדה ופיקוח מצד הסגל האקדמי של האוניברסיטאות והמנחה האישי על התקדמותם בלימודים.

 

תכנית הלימודים כוללת 3 סדנאות (ללא תשלום נוסף), סדנה בכל שנת לימודים לתואר, החל מהשנה הראשונה. חובת הנוכחות בסדנה הראשונה בלבד. יחד עם זאת, מומלץ לכל הלומדים לראות את ההשתתפות בכל הסדנאות כחובה, מאחר והסדנאות מיועדות לחשוף את הלומד בפני תכנים מהותיים ללימודיו ולהתקדמותו לקראת סיום התואר. ההשתתפות בסדנאות מהווה הזדמנות עבור הלומדים לפגוש פנים אל פנים את המנחים האישיים ואת הסגל האקדמי הבכיר של האוניברסיטה, להשתתף בכנסים בינלאומיים, המתקיימים בדרך כלל בפרק זמן זה, לכתוב, להציג ולפרסם מאמרים עבור הכנס.

לנוכחות בסדנאות חשיבות רבה, הן מבחינת הידע הדרוש ללימודים והן מבחינת קשרים בין אישיים, התורמים להעשרת ופיתוח החשיבה ולסיעור מוחות. בנוסף, הסדנאות מאפשרות מפגש עם סטודנטים אחרים הלומדים בתכנית, סטודנטים מקומיים ובינלאומיים, החוקרים נושאים דומים או שונים, אך עדיין מתחבטים בשאלות דומות. ההשתתפות בסדנאות היא חוויה חד פעמית שמלווה את הסטודנטים שנים רבות.

התארים של אוניברסיטת PUEB ו-אוניברסיטת AMU (ניתן להקליק על שם המוסד לאישור) מוכרים בכל מקום בעולם. על פי אישור הגף להערכת תארים אקדמיים בחו"ל של משרד החינוך בישראל, אוניברסיטאות PUEB ו-AMU מופיעות ברשימת המוסדות להשכלה גבוהה המוכרים בפולין והמוסמכים להעניק תואר שלישי -PhD. יחד עם זאת, על פי הנחיית משרד החינוך, מומלץ למחזיקים בתואר אקדמי מחו"ל, לעבור בארץ ועדה לשקילת התואר (לצרכי שכר בלבד).

אוניברסיטאות PUEB ו-AMU נמצאות ברשימת האוניברסיטאות המוכרות על ידיUNESCO.

ניסיונם של סטודנטים רבים (לא דוברי שפת אם אנגלית) מראה, כי השליטה בשפה האנגלית, כמו: יכולת קריאה, הבנת טקסט, כישורי ההתבטאות והשיחה עם דוברי אנגלית, משתפרים באופן משמעותי במהלך הלימודים והם מודים על ההזדמנות שנפלה בחלקם ללמוד בשפה זו. יחד עם זאת, האוניברסיטאות מבינות שהאנגלית אינה שפת אם של סטודנטים בינלאומיים, לכן, ניתן להיעזר בכתיבת הדוקטורט בעורכים לשוניים, ובמתרגם בעת ההגנה על הדוקטורט.

אוניברסיטאות AMU ו-PUEB מעמידה לרשות הסטודנטים הבינלאומיים הלומדים בתכנית ללימודי דוקטורט פרופסורים מתחומי דעת שונים, המשמשים כמנחים אישיים ביותר בעשרות תחומי לימוד בהם ניתן ללמוד ולהתמחות. מאחר וכל אחד מתחומים רחבים אלו כולל נושאים רבים לעבודת דוקטורט, קיים שפע עצום של אפשרויות העומדות בפני הלומדים להגשמת חלומם. 

 

Higher Studies בהנהלת ד"ר אורית הלר–חיון מייצגת בלעדית בישראל את אוניברסיטאות PUEB -ו AMU, וככזו, תומכת בסטודנטים הישראלים הלומדים בתכנית ללימודי דוקטורט לסטודנטים בינלאומיים באוניברסיטאות אלו, לאורך כל מסלול לימודיהם, החל מהרישום לתכנית, במהלך הלימודים ועד להענקת התואר. Higher Studies רואה חשיבות רבה בליווי צמוד ובמתן מענה לכל השאלות וההתלבטויות של הסטודנטים.

אוניברסיטאות AMU ו- PUEB מעמידות לרשות הלומדים בתכנית ללימודי דוקטורט לסטודנטים בינלאומיים מנחים אישיים, שבנוסף למעמדם וכישוריהם האקדמיים, הם בעלי ניסיון "בעולם האמיתי" כיועצים לגופים ממשלתיים ובקהילה העסקית.

לסגל מנחי הדוקטורט של אוניברסיטאות AMU ו- PUEB ידע אקדמי מעמיק ומיומנויות פדגוגיות ברמה הגבוהה ביותר. מרבית המנחים הם דמויות בולטות בעולם האקדמי והעסקי, הלוקחים חלק בוועדות מומחים מכובדות, משתתפים כמומחים בפרויקטי מחקר ומייעצים לגופים עסקיים וממשלתיים. הישגי המחקר והפרסומים של הסגל האקדמי מהווים תרומה משמעותית למדע.

הקשרים בין הדוקטורנט למנחה מתחילים מיד לאחר אישור הצעת המחקר וממשיכים לאורך כל שלבי העבודה, באמצעות פגישות פנים אל פנים, דוא"ל, Skype, וכל דרך תקשורת אחרת המתאימה לשני הצדדים.