אודות המקום

העיר פוזנן (POZNAN) נמצאת במערב פולין, העיר החמישית בגודלה, עם אוכלוסיה של קרוב ל- 600,000 תושבים, מתוכם כ- 130,0000 הינם סטודנטים.

ההיסטוריה של פוזנן מתחילה לפני למעלה מ- 1000 שנים. במשך שנים רבות שימשה כבירת פולין, מקום מושבם של השליטים, עד שעברה לידי השלטון הגרמני בשנת 1939. לאחר מלחמת העולם השנייה חזרה פוזנן להיות חלק מפולין. בתקופת המשטר הקומוניסטי אירעו בעיר מספר התקוממויות פועלים שדוכאו בכוח ולציונם הוקמה במרכז העיר אנדרטה מרשימה.

לפני מלחמת העולם השנייה חיו בעיר כ- 2000 יהודים, מרבית תושבי הקהילה היהודית נספו בשואה. כיום, נותר בפוזנן הרובע היהודי של הימים ההם וקהילה יהודית קטנה החיה בעיר.

בפוזנן מוזיאונים מהמאות ה- 13 וה- 16, אתרי אמנות וארכיטקטורה רבים במגוון סגנונות. בעיר ישנם מוסדות שונים ללימודי תיאטרון, דרמה ומוסיקה.

המוסד האקדמי הראשון נבנה בפוזנן בשנת 1518. כיום קיימים בפוזנן, הנחשבת לעיר אוניברסיטאית, 11 מוסדות אקדמיים, מתוכם 8 אוניברסיטאות.

פוזנן היא מרכז חשוב של מסחר, תעשייה וחינוך, ומארחת באופן קבוע תערוכות מסחר בינלאומיות, אירועי תרבות לאומיים ובין לאומיים, ובקיץ 2012 זכתה להימנות על הערים המארחות את משחקי אליפות אירופה בכדורגל.

ולא רק בחינוך ואומנות מתהדרת העיר. בפוזנן נמצא אחד ממרכזי הקניות המפוארים ביותר באירופה,Stary Browar . מרכז קניות זה נבנה במבנה עתיק של מבשלת בירה וזכה בפרסי עיצוב רבים.

Attached to Poznan City websites:
Poznan
Poznan-Life