אודות Poznan University of Medical Sciences

אוניברסיטת Poznan University of Medical Sciences) PUMS)    נקראת על שמו של רופא פילנטרופ מפוזנן, מהמאה ה-19, אך מסורת לימודי הרפואה הגבוהים בפוזנן החלה כבר לפני 400 שנים ויותר. האוניברסיטה עצמה נוסדה בשנת 1919.

אוניברסיטת  Poznan University of Medical Sciences) PUMS)   היא בין האוניברסיטאות הגדולות והטובות ביותר לרפואה בפולין, עם למעלה מ-96 שנים של ניסיון אקדמי וצמיחה אדירה בממדיה. אוניברסיטת פוזנן לרפואה מובילה בקרב בתי הספר לרפואה בפולין ומוכרת כמרכז הקליני, מחקרי והחינוכי הגדול ביותר בפולין (על פי הדירוג של"Perspektywy","Rzeczpospolita" and "Wprost").

 PUMS מציעה לסטודנטים הלומדים בה את המגוון הגדול ביותר של התמחויות אפשריות לבחירה. בנוסף, הלימוד המחקרי והקליני באוניברסיטת PUMS מבוצע בשיתוף פעולה הדוק עם 6 בתי חולים קליניים. בשנה האקדמית 2016/2017, למדו באוניברסיטה לרפואה למעלה מ-8000 סטודנטים, בהם יותר מ-1000 סטודנטים בינלאומיים. הצוות האקדמי של האוניברסיטה כולל למעלה מ-1000 חברי פקולטה וצוות לימודי המועסק בשתי פקולטות לרפואה, פקולטה לרוקחות ובפקולטה למדעי הבריאות. מרבית מאנשי הצוות הלימודי הינם רופאים מומחים, בתחומי המומחיות המגוונים, כמאה מהם מייצגים תחומים מדעיים שונים וקרוב למאה נוספים הינם רופאי שיניים.

בראש סדר העדיפויות של הצמיחה המתמשכת של האוניברסיטה לרפואה, עומד נושא הרחבת מגוון שיתופי הפעולה בתחומים של לימוד ומחקר. PUMS משמרת ומפתחת מגוון סוגים של שיתופי פעולה עם מרכזי מחקר ואוניברסיטאות אחרות בכל רחבי העולם, באמצעות: מחקר משותף, השתתפות בתכניות בינלאומיות ובפרויקטים של מחקר, פרסומים משותפים בכנסים מדעיים, כמו גם באמצעות חילופים רבים של סטודנטים וחברי הפקולטות. נכון לימים אלו, האוניברסיטה מקיימת יותר מ-100 הסכמי שיתופי פעולה לטווח ארוך, עם אוניברסיטאות אחרות לרפואה ומרכזי מחקר בעולם כולו.

לאורך השנים, חברי הפקולטות וצוותי המחקר של אוניברסיטת Poznan University of Medical  Sciences  זכו בפרסים יוקרתיים והכרה נרחבת על איכות המצוינות של העבודה המתבצעת באוניברסיטה, על המחקר והלימוד, וזאת על ידי מרכזי הרפואה המתקדמים בעולם. בשנת 2008 לדוגמא, פרופסור Maria Siemionow  בוגרת PUMS  , מומחית לניתוחים פלסטיים, הובילה את ניתוח השתלת הפנים פורץ הדרך בתחומו, במרכז הקליני של קליבלנד, ארה"ב.

Prof. Maria Siemionow Doctor Honoris Causa

אוניברסיטת Poznan University of Medical Sciences   ממשיכה ברציפות לפתח ולשפר את שיטות ההוראה, משקיעה בטכנולוגיה ובציוד ברמה הגבוהה ביותר, על מנת להתאים ולשקף את ההתקדמות העולמית הקיימת בטכנולוגיה במכשור הרפואי.

אוניברסיטת PUMS   מאפשרת לתלמידים מחו"ל להשתלב  בתכנית הבינלאומית ללימודי דוקטורט בשפה האנגלית (PhD), בפקולטות לרפואה, מדעי הבריאות ורוקחות.