אודות אוניברסיטת פוזנן לניהול וכלכלה (PUEB)

    Poznan University of Economics and Business נוסדה בשנת 1926 בחלקה המערבי של פולין.

כיום האוניברסיטה היא מהוותיקות והיוקרתיות ביותר בפולין. המוניטין של אוניברסיטת PUEB מושתת על רמה אקדמית גבוהה, תשתיות מודרניות, שיטות לימוד חדשניות, מחקר אקדמי ושיתופי פעולה בינלאומיים עם חברות עסקיות גדולות ואוניברסיטאות אחרות בעולם, מהיוקרתיות והמובילות בתחומן.

בעקבות אמנת בולוניה ועקרונות החינוך הגבוהים של האיחוד האירופי, אוניברסיטת פוזנן עברה תנופת התפתחות מרשימה, תוך התאמתה לדרישות החינוך במדינות האיחוד האירופי.

בין כתלי האוניברסיטה, המהווה מרכז לימוד מוביל להכשרת מנהיגים עסקיים, מנהלים מיומנים ואנשי ניהול בעלי ידע התואם לדרישות הקהילה האירופית, לומדים למעלה מ- 11,000 סטודנטים, לשלשה תארים (תואר ראשון, שני ולימודי דוקטורט).

דירוג האוניברסיטה

דירוגה של אוניברסיטת PUEB מצביע על הישגים גבוהים בקריטריונים של חינוך, סגל המרצים המוערך של האוניברסיטה ובאטרקטיביות לה זוכים בוגרי האוניברסיטה בעולם העבודה. אוניברסיטת PUEB נמצאת בליגה הגבוהה ביותר של המוסדות האקדמיים שמכשירים מנהלים בכירים ומקבלי החלטות עסקיות, ומדורגת במקום השני בקרב המוסדות האקדמיים בפולין.

חוזקה של אוניברסיטת PUEB הוא בהוראה המודרנית, התואמת את הסטנדרטים האירופאים ואת דרישות שוק העבודה הגלובלי. מוניטין האוניברסיטה קיבל אישור בהסמכות ובתעודות להן זכתה האוניברסיטה, כמו למשל,EPOQS, ISO 9001:2000 quality certificate, positive evaluation by the state accreditation commission. האוניברסיטה מציעה יותר מ- 50 התמחויות בפקולטות השונות.

פילוסופיה חינוכית

אתגר חשוב החרוט על דגלה של אוניברסיטת PUEB הוא הבטחת ושמירת הסטנדרטים הגבוהים ביותר של חינוך; תאורטי ומעשי, בתחומי הלימוד השונים. תכניות הלימוד תואמות את הסטנדרטים של תכניות הלימוד האירופאיות ומבוססות על מודלים בינלאומיים של הכשרה ניהולית. תכניות הלימוד מכינות את הסטודנטים, בפן התאורטי והמעשי, לאתגרים מולם יעמדו בתנאי השוק הדינמיים.

מאפיין לימודי זה, של התאמת תכנית הלימודים למודלים החינוכיים הנהוגים באוניברסיטאות מערביות ולמגמות המעודכנות בעולם העסקי, מקנה לבוגרים את היכולת לתפקד בצורה הטובה ביותר בעולם העסקי והחינוכי המורכב של המאה ה- 21.

פעילויות מחקר ויעוץ

האוניברסיטה מהווה מרכז אקדמי מחקרי מוביל, ונהנית ממוניטין של מרכז המתמחה במחקר יישומי ושירותי יעוץ, אותם מספקת האוניברסיטה ללקוחות עסקיים ולמוסדות השלטון. דגש רב מושם באוניברסיטה לפרויקטי מחקר הקשורים לתוכניות האיחוד האירופי. מחקרים רבים המבוצעים באוניברסיטה, נערכים הודות לשיתופי הפעולה והקשרים עם אוניברסיטאות אחרות בעולם.

סגל אקדמי

הסגל האקדמי של אוניברסיטתPUEB  מונה למעלה מ- 600 מרצים, מהם כ- 130 פרופסורים.לסגל המרצים ידע אקדמי מעמיק ומיומנויות פדגוגיות ברמה הגבוהה ביותר.

אחוז מרשים ביותר מהמרצים הם דמויות בולטות בעולם האקדמי והעסקי, הלוקחים חלק בועדות מומחים מכובדות, משתתפים כמומחים בפרויקטי מחקר ומייעצים לגופים עסקיים וממשלתיים. הישגי המחקר והפרסומים של הסגל האקדמי מהווים תרומה משמעותית למדע.

תלמידי דוקטורט רבים של אוניברסיטת PUEB  זוכים במלגות יוקרתיות ללימוד ולעריכת מחקרים בחו"ל.

תכניות לימוד בינלאומיות

אוניברסיטת PUEB שמה דגש מיוחד בנושא החינוך והמחקר הבינלאומי, מגבירה באופן קבוע את מספר הפרויקטים העוסקים במחקרים בינלאומיים ואת רשימת ההתמחויות והנושאים הנלמדים בשפות זרות.
האוניברסיטה מציעה תכניות ללימודי דוקטורט בשפה האנגלית, כמו גם תכניות לימוד MBA הנלמדות בשיתוף עם אוניברסיטאות מערביות יוקרתיות בארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה.
אימוץ ה- European Credit Transfer System ECTS על ידי האוניברסיטה, אפשר את יצירת מסלולי הלימוד הבינלאומיים, ובעקבות זאת גם את פיתוח תכנית הלימודים הייחודית ללימודי דוקטורט בשפה האנגלית עבור סטודנטים ישראליים.

אוריינטציה עסקית

תכניות הלימודים של אוניברסיטת  PUEB תואמות את ציפיות שוק העבודה העכשווי.הסטודנטים זוכים לחינוך אקדמי בשילוב עם כשירות מקצועית הדרושה למנהלים בעולם העבודה. לפיכך, האוניברסיטה מציעה נושאי לימוד ייחודיים הנלמדים על ידי מומחים מהעולם העסקי, מנהלים מהחברות המובילות בשוק ועל ידי פרופסורים מאוניברסיטאות זרות.

תשתיות האוניברסיטה

אוניברסיטת PUEB ממוקמת במרכז העיר פוזנן. האוניברסיטה מצוידת בציוד החדיש ביותר, העומד לרשות המרצים והסטודנטים. ספרית האוניברסיטה כוללת למעלה מ-400 אלף ספרים, כתבי עת ואוספים מיוחדים במגוון שפות. לסטודנטים נגישות למאגרים הוירטואליים של הספרייה, והיכולת להשתמש במקורות אקדמיים באיכות גבוהה ביותר, מכל מקום בעולם ובזמן המתאים להם. בית ההוצאה לאור של האוניברסיטה מתמקד בפרסומי מחקר וחינוך.

לאתר אוניברסיטת PUEB